اخبار سایت

نکاتی برای خرید ملک

خرید خانه یکی از اتفاقاتی است که در زمره مهم‌ترین تصمیمات در زندگی افراد قرار می‌گیرد و با چالش‌های بسیاری روبرو است. همه ما کم و بیش با خرید و فروش خانه سر و کار داشته‌ایم و در صورتی که بخواهیم برای اولین بار خانه‌ای را خریداری کنیم؛ این کار سخت‌تر نیز خواهد شد. در این مقاله توضیح کاملی در مورد نکات مهم و ضروری و کلیدی خرید خانه داده‌ایم. در ضمن به موارد حقوقی و راهنمای خرید نیز اشاره شده است.

با توجه به اینکه برای خرید خانه، هزینه بسیاری پرداخت می‌شود، باید بر اساس توان شما و با دقت و نکته سنجی بیشتری انجام شود؛ زیرا خرید خانه برای شما یک سرمایه غیر منقول را به همراه خواهد داشت که در آینده بسیار برای شما مفید خواهد بود. ما در این مقاله از کیلید به بررسی نکات حقوقی خرید خانه و نکات ضروری خرید خانه پرداخته‌ایم تا بتوانید از هر گونه ضررهای احتمال در جریان خرید جلوگیری کنید.

از مالک حقیقی خانه اطمینان حاصل کنید

یکی از نکات حقوقی خرید خانه، آن است که شما باید در درجه اول مالکیت فروشنده ملک را شناسایی کنید که اصلی بدیهی و بسیار مهم است. با توجه به اینکه هزینه بسیاری بابت خرید خانه پرداخت می‌شود؛ شما باید بدانید که مالک اصلی خانه چه کسی است.

برای اطمینان از این موضوع، شما باید توجه بسیاری به اسناد رسمی که از سوی فروشنده ارائه می‌شود، داشته باشید. اگر خانه مورد نظر دارای سند رسمی باشد، مشخصات شناسایی فروشنده در این سند رسمی قید شده است. اما در صورتی که خانه مورد نظر سند رسمی نداشته باشد، برای شناسایی مالک اصلی باید به مبایعه نامه مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *